وبلاگ تاریخی و جغرافیایی " ارگ ایران "

چند پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ طرح بان یک

      تعدادی از دانشجویان و علاقمندان به علوم نانو ذرات طرح بان 1 پرسش هایی داشتند،  که در زیر به آنها پاسخ می گویم.

   پرسش:  آیا ایرانی ها با امکانات موجود در ایران می توانند در مورد تولید الیاف و منسوج لایه های انعطاف پذیر نانو ذرات  ضد پالس های الکترومغناطیس طرح بان 1 موفق باشند؟

   پاسخ:  البته که می توانند،  در ایران دانشمندان جوان در زمینه های مختلف زیاد داریم،  ولی بدلیل عدم اطمینان به حس ملی و میهنی،  و ضعف در ایجاد فدرالیسم علمی و سازمان های نوین قرن 21،  کار و هماهنگی های لازم تاکنون انجام نشده است.  ما در این گروه سعی می کنیم این مشکل را برطرف نماییم،  و شرایط تبادل داده های علمی و تولید دانش را فراهم کنیم،  که اصل مهم پیشرفت در این قرن است.  با نگاهی کوتاه به بعضی از کشورها متوجه می شوید،  که کار های مختلف تولیدی و علمی در آن کشورها نیمه کاره یا حتی در ابتدا رها شده است،  و به جمع پروژه های سرگردان و بی سرانجام پیوسته اند.  زیرا سیستم اداری و شرایط رابطه ای و ضابطه ای در آن کشورها بگونه ای است،  که دست دانشمندان شان را بسته است.  باید دانست یک دانشمند جوان نمی تواند مسائل و مشکلات ایجاد شده را بپذیرد،  و همچنین نمی تواند در آن شرایط و جو،  به فدرالیسم علمی و سازمان نوین اندیشه کند،  زیرا او فقط دوست دارد ارائه دانش کند.  همانگونه که گفتم برای تولید علم در این قرن،  نیازمند کار گروهی می باشیم،  دانشمندان با خصوصیات فردی متفاوت و در جغرافیای پراکنده،  باید با هم کار و تحقیق کنند.  ایجاد هماهنگی برای کار و تحقیق و تحلیل،  نیازمند ابزار های متفاوتی است،  که افراد بجا مانده در قرون گذشته نمی توانند آنرا متوجه شوند.  یکی دیگر از کار های گروه ما رساندن آگاهی به اشخاص مورد نظر است،  که تفاوت تولید علم با تولید کالا را در این قرن متوجه شوند.

   پرسش:  چگونه نسبت به معرفی افراد و دانشمندان گروه خود اقدام می کنید؟

   پاسخ:  اشخاص در صورت نیاز های علمی معرفی می شوند،  از آنجا که امروزه مملکت ما در خطر دشمنان است،  ما نیز شرایط را درک می کنیم.  در کار تولید علم حساسیت های ویژه ای وجود دارد،  عدم درک آنها مشکلاتی را ایجاد می کند،  در دو سه سال گذشته نمونه های آنرا در ایران دیده ایم.

   پرسش:  آیا فرمولها و مواد اولیه مورد نیاز شما در ایران وجود دارد؟

   پاسخ:  بله،  بمنظور تولید علم وجود دارد،  و برای تولید صنعتی و انبوه،  براحتی امکان تهیه مواد اولیه در ایران فراهم می شود.

   پرسش:  آیا شما می توانید اطلاعات از کارها و تحقیقات خارجی هم بدست آورید؟

   پاسخ:  دانشمندان جوان  باهوش ایران که در این گروه هستند،  اطلاعات کافی در زمینه تخصصی شان از تحقیقات مختلف جهانی بدست می آورند،  جاسوس صنعتی و علمی نداریم.

   پرسش:  آیا راهکار و حرکت ویژه ای برای پیشبرد اهداف دارید؟

   پاسخ:  خیر،  مطابق شرایط قانونی و هوشیاری موجود کشور هستیم،  یک ضربالمثل ایتالیایی می گوید:  کوتاه ترین مسیر در ادارات یک خط مستقیم نیست.

   پرسش:  آیا کار و تولید شما برای بازار آزاد است یا دولت؟

   پاسخ:  خریدار دانش تولید محصولات ضد امواج الکترومغناطیس می تواند بازار آزاد باشد یا بخش هایی از دولت،  در نهایت کالای تولید شده در همه جا مصرف دارد.

   پرسش:  آیا دانشمندان همکارتان،  فقط برای پروژه های شما کار می کنند،  یا در جا های دیگر هم مشغول کار می باشند؟

   پاسخ:  ما در کار تولید علم هستیم،  تولید علم تعریف دارد،  در قرن 21 تولید علم وابسته از کار پیوسته یک یا چند نفر در مکان یا آزمایشگاه مخصوصی نیست،  بلکه بهره برداری هوشیارانه از شبکه های تحقیقاتی و تحلیل های علمی است.  دانشمندان جوان باهوش ایرانی که با ما همکاری می کنند،  در دانشگاه های مختلف ایران مشغول بکار هستند،  آنها علاقه زیادی به ارائه کار های علمی دارند،  اگر برای آنها زمینه و فضا فراهم نشوند،  خود بخود آنها برای عشق به تخصص شان،  بخارج خواهند رفت.  کوتاهی از درک این موضوع مهم،  صدمات غیر قابل جبرانی به ایران خواهد خورد،  که از نظر ملی بخشودنی نیست.

   پرسش:  آیا کار شما،  حق انحصار و یا شرایط قانون کپی رایت دارد؟

   پاسخ:  بنا به فاکتور های تاریخ و فرهنگ یاد گیری،  دوران سر رسید علم در این زمان بسیار کوتاه شده است،  و این موضوع را باید بدرستی دانست و درک کرد.

آماده پاسخ گویی به پرسش های عزیزان می باشم.

"عکس انوش راوید"

 کلیک کنید:  امواج الکترو مغناطیس

کلیک کنید:  انرژی های نو در ایران

کلیک کنید:  تاریخ پدافند ملی مردمی در ایران

سبز= جنگل های شمال ایران، سفید= آسمان شفاف مرکز ایران، قرمز= سرخی فجر خلیج فارس

    توجه:  اگر وبلاگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  وبلاگ انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبلاگ و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبلاگم بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.

    جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران:  حمله اسکندر مقدونی به ایران بزرگترین دروغ تاریخ،  حمله چنگیز مغول به ایران سومین دروغ بزرگ تاریخ،  و مقالات مهم مانند،  سنت گریزی و دانایی قرن 21،  و دروغ های تاریخ و حمله های عرب، مغول، تاتار،  و گفتمان تاریخ،  و جدید ترین بررسی های تاریخی در وبلاگ:

http://ravid.ir    و   http://arq.ir

 

وبسایت ارگ انوش راوید